JUDr. Radoslav Procházka za prezidenta? Nemožné.

Autor: Karol Šebo | 12.2.2013 o 12:34 | (upravené 13.2.2013 o 9:47) Karma článku: 9,49 | Prečítané:  2009x

Vyzerá to tak, že pravica úporne hľadá svojho kandidáta na prezidenta. Človek má však niekedy pocit, že zaznievané mená sú skôr vyjadrením beznádeje ako reálnej ambície zvíťaziť vo voľbách. Ďalším menom, ktoré v médiách začína v tejto otázke rezonovať, je aj meno JUDr. Radoslava Procházku.

Akiste možno súhlasiť s tým, že po troch nevýrazných prezidentoch republiky by šlo o kvalitatívny posun, ktorý by sa v slovenských podmienkach mohol svojou revolučnosťou prirovnať ku galaktickej zrážke. Ale to je tak asi všetko, čo možno o tejto kandidatúre povedať, pretože víťazstvo tohto kandidáta v prezidentských voľbách je bohužiaľ z oblasti sci-fi a samotná myšlienka zaoberať sa kandidatúrou je skôr prejavom chybného politického úsudku.

Dôvodov k tomu záveru je niekoľko, pričom by sa mohlo začať samotným vekom kandidáta, ktorý je síce v súlade so zákonom stanovenými 40 rokmi, ale ide o dolnú hranicu vekového limitu. Osobne s týmto bodom nemám vážny problém, ale časť slovenských voličov s tým mať problém určite bude.  Niekde hlboko v kolektívnej pamäti národa zostal nielen obraz Františka Jozefa I., ale aj Tomáša Garrigue Masaryka. Pokračovať sa dá tiež poukázaním na krátke pôsobenie vo vrcholovej politike, pretože ako nová tvár strany bol JUDr. Radoslav Procházka predstavený na začiatku roku 2010, čo znamená, že vo vrcholovej politike pôsobí 3 roky. Preto môžeme prinajlepšom hovoriť o úspešnom začiatku politickej kariéry vo funkcii poslanca NRSR, čo je príliš krátka doba na to, aby po 4 rokoch (z toho v opozícii 2 a 1/2) vyvrcholila táto kariéra vo funkcii prezidenta republiky. A s krátkosťou pôsobenia v politike tiež súvisí autorita kandidáta, ktorý zatiaľ neprešiel verejnou kompetenčnou previerkou v exekutívno-straníckej funkcii (úspešný minister, predseda vlády, šéf politickej strany, atď.).

Aj preto si myslím, že namiesto strácania energie na prezidentskú kandidatúru, by bolo vhodnejšie venovať sa práci pri obnove vyžitej a impotentnej pravicovej scény na Slovensku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?