Zaostalosť Slovenska je začarovaný kruh

Autor: Karol Šebo | 8.2.2013 o 15:08 | Karma článku: 8,25 | Prečítané:  854x

Veľká časť ľudí si kladie otázku koho voliť, zatiaľ čo veľká časť ľudí už pre istotu k voľbám ani nechodí. Kto nesie zodpovednosť za tento smutný obraz demokracie na Slovensku? Ak odpovieme, že ponovembrová generácia politikov, ktorej čas sa postupne napĺňa, tak určite odpovieme správne.

Nad hĺbkou doliny - Martin BenkaNad hĺbkou doliny - Martin Benka

Bolo by však zlé, ak by sme celú vinu pripisovali len politikom, pretože tí zväčša robia len toľko koľko musia a koľko im občania tolerujú. V ďalších voľbách ich predsa občania väčšinou zvolia aj napriek tomu, že by dotyční mali sedieť dávno vo väzení alebo aspoň mimo parlamentu. Politici sú našim zrkadlovým obrazom, ktorý nechceme vždy vidieť.

Preto si nemyslím, že demokracia na Slovensku má na ružiach ustlané. Sme konfrontovaní nielen s nekompetentnými politikmi hájacimi vlastné záujmy, ako aj s pasivitou občana, bez ktorého žiadna demokracia a ani právny štát nevznikne. Keď sa nenájdu ľudia, ktorí zakričia chyťte zlodeja, tak prirodzene zlodej bude kradnúť ďalej a následne nám z televízie hovoriť o tom, ako na nič v tejto republike nie sú peniaze.

Aj preto si myslím, že zmena pomerov v tomto štáte bude dlhý a pomalý proces. Nezaostávame totiž len ekonomicky, ale aj spoločensky, čo zasa negatívne vplýva na našu ekonomickú zaostalosť. Je to začarovaný kruh, ktorý však musíme zlomiť. Ako z toho von? Začal by som Masarykovým heslom: "Nebáť sa a nekradnúť."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?